Müstakbel Bebeğiniz Hayata 3-0 Önde Başlayabilir Mi?

Evet kesinlikle başlayabilir!!!  Son katıldığım   beslenme ile ilgili seminerlerde  de  sık sık vurgulanan bir konu. Bebeğinizi 3-0 skora götürecek olan ise bugünlerde sıkça duyduğumuz sağlıklı mikrobiyata!

Bilim bugün doğumdan başlayarak sağlıklı mikrobiyataya sahip olabilecek bebeğin gelecek talihinin de olumlu yönde değişeceğini iddia ediyor, hatta kanıtlıyor!

Sağlıklı mikrobiyatanın sırrı ise:

 1. NORMAL DOĞUM
 2. İLK 6 AY SADECE ANNESÜTÜ
 3. YAŞAMIN İLK 1 YILI  GEREKSİZ ANTİBİYOTİK KULLANMAK ZORUNDA KALMAMAK

(Bebekler Ne İster bölümünde dileyen ayrıntısını okuyabilir.)

5 yorum

  • Ebru AKAR Yanıtla

   Merhabalar Hanife Hanım,
   bebeğiniz 6 aylık ve sizin desteğinizle oturmasında bu aylarda hiçbir sakınca yok.Buna destekli oturma denir ve bebeğiniz rahatsız oluncaya kadar oturtabilirsiniz.

  • Ebru AKAR Yanıtla

   6 aylık bir bebek destekli olarak oturabilir. Bebeğiniz rahatsız olmadığı sürece oturtabilirsiniz, süre kıstlamaya gerek yoktur.

 1. Solmaz Kurt Yanıtla

  Doktor Hanım 7 aylık hamileyim. Sezeyan doğum sözkonusu olabilir. Sezeryanla doğan bebeklerin ne gibi sorunları olabiliyor?

  • Ebru AKAR Yanıtla

   Merhaba Solmaz hanım,
   Son bilimsel verilere göre sezeryan ile doğan bebeklerde obezite ve astım görülme riski normal doğum ile doğan bebeklere göre anlamlı derecede artmış bulunmuştur!!!
   Ama şunu da ifade etmeliyim ki sezeryan doğum bir zorunluluksa normal doğum ısrarında bulunmak çok akılcı değildir. Dolayısıyla doktorunuzun kararına güvenmeniz en doğru yaklaşım olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.